Par fondu

Saziedo vajadzīgo summu Bejas skolas piemiņas zīmei

Savas durvis ver ciet Bejas pamatskola. Lai atminētos skolas gaitas un dāvātu skolas ēkai laba vēlējumus, Alūksnes un Apes novada fonda labdarības akcijā “Piemiņas zīme Bejas pamatskolai” tika saziedoti līdzekļi vides objektam “Zvans gaišā logā”, kurš nu ticis atklāts un rotā laukumu pie skolas ēkas.
Tēlnieks Ronalds Jaunzems stāsta, ka vides objekts veidots no akmens, kas ceļojis no jūras piekrastes Ventspils novada Vārves. “Izvēlējos akmeni atbilstoši idejai. Svarīgs bija izmērs un arī tas, lai šim akmenim varētu izkalt cauri. Latvijas akmens ir tumšs, kurš kaļot paliek gaišs un tas bija svarīgi veidojot akmenī logu. Zīmīgi, ka zvanu virpoju ar akmens virpu, kura reiz atradās manā skolā, kura arī pārstājusi darboties. Tā nu šī virpa, kurai arī ir aizvērtas skolas stāsts, darināja šo vides objektu skolai, kuru arī aizslēdz,” stāsta R.Jaunzems. Lai arī vides objekts darināts skumjam notikumam, tēlniekam bija svarīgi tajā radīt arī gaišumu un sajūtu, ka nekas jau nebeidzas un nākotne iezīmējas gaišās krāsās. “Ar asarām vien darbu nepaveiksi. Ir jābūt enerģijai un sava veida priekam. Tieši tādēļ zvans logā ir izveidots dinamisks un viegls, lai tas būtu veltījums šai vietai,” teic R.Jaunzems.
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

​Palīdzēsim Ukrainas tautai!

Alūksnes un Apes novada fonds turpina jau savulaik uzsākto labdarības akciju “Palīdzēsim Ukrainas tautai”. “Atbalsts sniegšanā sadarbojamies ar Alūksnes nova

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums