Jaunumi

Projekts “Ukrainas tautas tuvās un tālās mājas” – iespēja turpināt iesākto

Nodibinājums “Alūksnes un Apes novada fonds” īsteno projektu “Ukrainas tautas tuvās un tālās mājas”, kam saņemts Sabiedrības Integrācijas fonda atbalsts Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Nevalstisko organizāciju darbība Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstam” ietvaros. Projekta mērķis ir nodrošināt nepārtrauktu palīdzības sniegšanu Ukrainas bēgļiem Alūksnes un Smiltenes novados, brīvprātīgo darbu, saskaņotu darbību, palīdzības nosūtīšanu uz Ukrainu.

No 2022. gada 28. februāra nodibinājums “Alūksnes un Apes novada fonds” turpina labdarības akciju “Palīdzēsim Ukrainas tautai”. Pirmais bēglis Fondā ieradās šī gada 3. martā. Katru dienu Fonds sniedz informatīvo, finansiālo un materiālo palīdzību vidēji 25 bēgļiem. Ikdienā norisinās sadarbība ar koordinatoriem Smiltenes novadā bēgļu uzņemšanas vietās Apē, Bilskā, Drustos, Raunā, Palsmanē, Smiltenē. Notiek aktīva sadarbība ar ziedotājiem, kuri atbalsta bēgļus Alūksnes un Smiltenes novados, ziedojot naudu un dāvinot apģērbu, apavus, higiēnas preces, pārtiku, mēbeles, gultasveļu, traukus u.c.

Lai nodrošinātu kvalitatīvu un pilnvērtīgu palīdzību, Fondam nepieciešami cilvēkresursi. Līdz 30.jūnijam bēgļu uzņemšanu un koordinēšanu nodrošināja brīvprātīgie, kuri strādāja neskaitot stundas un dienas, tomēr katra cilvēka resurss ir izsmeļams, un cilvēki vienkārši izdeg. No 1.jūlija līdz 30.septembrim nodibinājums “Alūksnes un Apes novada fonds“ īstenoja Global Challenges Local Solutions finansēto projektu “Support for the Ukrainian people!”, kā ietvaros ar bēgļiem strādāja koordinatori Alūksnes un Smiltenes novados. Koordinatori ikdienā strādā gan ar kara bēgļiem, kuri uzturas Alūksnes un Smiltenes novados ilgstoši, gan ar tiem, kuri iebrauc novadu teritorijās īslaicīgi. Šobrīd ģimenēm, kuras trīs mēnešus ir uzturējušās pašvaldības iestādēs, kur viņiem tiek nodrošinātas naktsmītnes un ēdināšana, Fonds palīdz meklēt mājokļus, palīdz tos iekārtot, uzrunājot sabiedrību ziedot mēbeles, traukus, elektropreces u.c., atbalsta ar jautājumiem darba meklējumos, ikdienas sadzīves jautājumu risināšanā.

Katru nedēļu Alūksnē ierodas vairāk nekā 100 Ukrainas kara bēgļu tranzītā, kuri īslaicīgi te atgūst spēkus un dodas tālāk izvēlētajā ceļā. Šie cilvēki tiek sagaidīti, paēdināti, apgādāti ar pirmajām nepieciešamības precēm, apģērbu, apaviem, medikamentiem, somām, koferiem. Fonds līdz šim nodrošinājis 12 ēdināšanas reizes 107 Ukrainas bēgļiem, kuri tranzītā no Krievijas caur Alūksni dodas tālāk. Līdz 18.augustam Fondā dažāda veida palīdzība sniegta vairāk nekā 670 bēgļiem no Alūksnes, Smiltenes, Gulbenes un Balvu novadiem.

Projekts ļauj turpināts darbību - nepārtrauktību koordinējot un aktivizējot palīdzības sniegšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem Alūksnes un Smiltenes novados. Aktivitāšu kopums sekmē pilsoniskās tolerances un līdzatbildības veidošanos ukraiņu tautas atbalstam, sabiedrības aktivizēšanos un tās iesaisti atbalsta procesos, kas ir īpaši nozīmīgi ilgstoša kara un sarežģītas situācijas rezultātā.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

​Palīdzēsim Ukrainas tautai!

Alūksnes un Apes novada fonds turpina jau savulaik uzsākto labdarības akciju “Palīdzēsim Ukrainas tautai”. “Atbalsts sniegšanā sadarbojamies ar Alūksnes nova

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums