Jaunumi

Projekts "Dizaina domāšana vides veidošanai"

No 2019.gada aprīļa līdz septembra sākumam īstenojām projektu "Dizaina domāšana vides veidošanai". Projekta galvenā aktivitāte bija uzņēmuma "Vividly" dibinātājas, arhitektes, vairāku pilsētvides un iedzīvotāju līdzdalības projektu veidotājas Gunitas Kuļikovskas lekcija par iedzīvotāju iesaistes pilsētvides veidošanā priekšrocībām, kā arī īpaši jauniešiem veidota dizaina domāšanas darbnīca, kuras laikā jaunieši izgāja Alūksnes ielās, lai ieraudzītu un sajustu pilsētu caur dažādu cilvēku prizmu.
Pēc darbnīcas jauniešu novērojumi un ierosinājumi par uzlabojumiem tika nodoti Alūksnes novada pašvaldības ainavu arhitektei, un vēlāk jaunieši tikās ar ainavu arhitekti aci pret aci, lai uzzinātu, kādi projekti un pilsētvides uzlabojumi gaidāmi Alūksnē.
Savukārt Gunita Kuļikovska vēl papildus tikās ar pašvaldības pārstāvjiem, lai pārrunātu specifiskākus jautājumus, ka saistīti ar iedzīvotāju iesaisti, savstarpējo komunikāciju un nākotnes risinājumiem.

Dizaina domāšana kā pieeja un instruments ir ārkārtīgi noderīga, lai iejustos dažādu cilvēku ādā un novērtētu lietotāja pieredzi, kā arī lai radītu un reālām iedzīvotāju vajadzībām balstītus risinājumus ne tikai pilsētvides plānošanas, bet ikvienā jomā.

Projekts varēja notikt, pateicoties Alūksnes novada pašvaldības finansiālajam atbalstam.

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

​Palīdzēsim Ukrainas tautai!

Alūksnes un Apes novada fonds turpina jau savulaik uzsākto labdarības akciju “Palīdzēsim Ukrainas tautai”. “Atbalsts sniegšanā sadarbojamies ar Alūksnes nova

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums