Jaunumi

Palīdzēsim Ērikai un Dainim

Noslēdzoties Labestības dienai, Alūksnes un Apes novada fonds aicina turpināt Labestības laiku, palīdzot Alūksnes novada bērniem - Ērikai un Dainim. Tāpēc turpināsim vākt līdzekļus un palīdzēsim viņiem.

Ērika un Dainis ir māsa un brālis. Ģimeni ir skārusi smaga nelaime, jo abi bērniņi ir smagi slimi. Ģenētisko analīžu rezultāti uzrādīja, ka abiem bērniem ir spinālā muskuļu atrofija, kuras galvenais simptoms ir muskuļu vājums. Tā ir ļoti nopietna saslimšana.

Vecākiem bija smagi uzzināt tādu diagnozi, bet spēkus deva doma, ka viņi ir vienīgie saviem bērniem un jācenšas turpmāk dzīvot un nodrošināt bērniem visu nepieciešamo.

Bērni piedzima un auga kā normāli, veseli bērni, nekas neliecināja, ka būtu kādas veselības problēmas. Bērni gan rāpoja, gan vēlās, paši spēja sēdēt. Taču ar laiku vecāki ievēroja, ka bērnu attīstība strauji regresēja.

Pašlaik Ērikai ir ievietota traheostoma un jau 5 gadus meitene pieslēgta pie elpošanas pārvietojamā aparāta. Ērikas smagais stāvoklis neattur apmeklēt sanatorijas un iet sabiedrībā.

Dainis strauji auga, zēns 9 gadu vecumā pārstāja patstāvīgi staigāt. Pašlaik Dainis pa māju pārvietojas uz ceļiem. Zēns ir diezgan spēcīgs var paiet ar kājām, ja kāds viņu paņem zem padusēm. Ārpus mājas Dainis pārvietojas ratiņkrēslā.

Bērniem tiek nodrošinātas rehabilitācijas pasākumi, ko nozīmē ārsti. Rehabilitācijas ir ļoti vērtīgas un spēcinošas abiem bērniem.

Ar ziedotāju atbalstu bērniem 2013. gadā tika nodrošinātas rehabilitācijas NRC "Vaivari" un rehabilitācijas centrā "Līgatne". Paldies visiem, kas palīdzēja! Lai Daiņa un Ērikas stāvoklis kaut nedaudz uzlabotos, rehabilitācijas pasākumi jāsaņem regulāri.

Diemžēl uz valsts apmaksāto rehabilitācijas kursu jāgaida vairāk kā gads, bet bērnu attīstībā tas ir milzīgs periods. Ģimenē vienīgais pelnītājs ir tētis un ģimene pašu spēkiem nevar to nodrošināt.

Palīdzēsim Ērikai un Dainim!

Bankas konta rekvizīti ziedojumiem

Nodibinājums “Alūksnes un Apes novada fonds”
Reģ. Nr. 40008090271
Banka: AS SEB Banka
Kods: UNLALV2X
Konts: LV96UNLA0050019750651

Maksājuma mērķī norādot Ērikai un Dainim

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

​Palīdzēsim Ukrainas tautai!

Alūksnes un Apes novada fonds turpina jau savulaik uzsākto labdarības akciju “Palīdzēsim Ukrainas tautai”. “Atbalsts sniegšanā sadarbojamies ar Alūksnes nova

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums