Jaunumi

Noslēdzies projekts 'Sociālās palīdzības sniegšana'

Pamatojoties uz a/s „Latvijas valsts meži” un Partneru – nodibinājuma „Fonds „Ziedot””, nodibinājuma „Latvijas Bērnu fonds” un biedrības „Latvijas Samariešu apvienība” un 2014.gada 3. decembrī noslēgto līgumu par a/s „Latvijas valsts meži” ziedojumu sociālajai jomai, tika izsludināta pieteikšanās biedrībām un nodibinājumiem atbalsta saņemšanai sociālās jomas projektiem. Projektu iesniedza un finansējumu ieguva arī Alūksnes un Apes novada fonds.
Sadarbībā ar Valsts probācijas dienesta Alūksnes teritoriālo struktūrvienību, tika noskaidrots, ka sabiedriskais darbs tika organizēts 4 nepilngadīgajiem 2014.gadā un 6 nepilngadīgajiem 2013.gadā. – audzinoša rakstura piespiedu līdzeklis. Piespiedu darbs organizēts 17 nepilngadīgajiem 2014.gadā un 13 nepilngadīgajiem 2013.gadā. – kriminālsods. Uzraudzība veikta 4 nepilngadīgajiem 2014.gadā un 3 nepilngadīgajiem 2013.gadā. – kriminālsods. Lai mazinātu šo statistiku, mērķis bija izveidot interešu klubu, kurā puišiem tiktu rādītas, mācītas un interesantā veidā pasniegtas dzīvē noderīgas, vīrišķīgas, zinātniskas, interaktīvas lietas, kas būtu saistītas ar ekspedīcijām brīvā dabā, moderno tehnoloģiju pielietošanu, dažādu prasmju apgūšanu un pielietošanu praksē.
Projekta būtība bija radīt vienlīdzīgas iespējas un satuvināt riska grupas puišus vecumā no 8 līdz 13 gadiem un tāda paša vecuma puišus, kas nav no riska grupas, piedāvājot dažādas aktivitātes, ekspedīcijas, apmācības gan telpās, gan brīvā dabā. Iemācoties jaunas prasmes, to pielietošanu dzīvē, viņi pilnveidoja sevi, uzlaboja komunikāciju ar vienaudžiem, kā arī tika paaugstināta viņu atbildības sajūta un prasme sadarboties. Sākotnēji projektā iesaistījās 10 vietējie puiši no Alūksnes novada, taču projekta noslēgumā, aktivitātēs tika iesaistīti arī 5 puiši no Apes novada. Nodarbības vadīja 2 puiši, no kuriem viens bija brīvprātīgais no Eiropas brīvprātīgā darba projekta “EVS-nes” un ikdienā darbojās Alūksnes Bērnu un jauniešu centrā.
Projekta laikā puiši piedalījās dažādās aktivitātēs kopā ar nodarbību vadītājiem, kas bija gan no Latvijas, gan arī ārpus tās. Uzmanība tika vērsta uz kopīgu sadarbošanos, kopīgu mērķu sasniegšanu un komandas saliedēšanu, lai veicinātu turpmāku sadarbību starp projektā iesaistītajiem puišiem. Kopā piedaloties aktivitātēs, kuras lielākoties bija darbs komandā, bija vērojams progress, kā puiši mācās sadarboties, paļauties gan viens uz otru, gan nodarbību vadītājiem.
Projekta noslēgumā puišiem tika organizēta ekskursija uz AHHAA zinātnes centru Tartu, kā arī izdzīvošanas ekspedīcija Apē, ko vadīja pārstāvji no Valmieras piedzīvojuma parka “Eži”. Noslēgumā notika izvērtēšanas pasākums, kurā puiši kopā ar projekta vadītāju un aktīvākajiem Jauniešu Ideju Laboratorijas jauniešiem gatavoja vakariņas, skatījās multfilmas, pavadīja nakti pie sadarbības partneriem – Alūksnes Bērnu un jauniešu centrā, kā arī, protams, tika izrunāti projektā panāktie rezultāti, kā arī turpmākā sadarbība un vēlme darboties.

Projekta vadītāja
Evija Eglīte
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

​Palīdzēsim Ukrainas tautai!

Alūksnes un Apes novada fonds turpina jau savulaik uzsākto labdarības akciju “Palīdzēsim Ukrainas tautai”. “Atbalsts sniegšanā sadarbojamies ar Alūksnes nova

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums