Jaunumi

Jaunatnes darbinieki mācās klausīties

No 2019.gada 12. līdz 18.oktobrim Apes un Alūksnes novados 24 jaunatnes darbinieki no Latvijas, Polijas, Rumānijas, Slovēnijas, Čehijas, Grieķijas un Portugāles projekta “Listen to Listen” (Klausīties kā klausīties) laikā ar neformālās mācīšanās metožu palīdzību attīstīs klausīšanās mākslu.
Septiņu intensīvu mācību dienu laikā dalībnieki kopā ar diviem mācību vadītājiem no Rumānijas Sandru un Bogdanu izzinās, kā ieklausīties sevī, kā patiesi klausīties un saprast citus cilvēkus, kā pielietot ķermeni, ķermeņa kustību un būšanu dabā, lai atklātu resursus, kas slēpjas katrā cilvēkā.
Projekta ideja organiski izveidojās pēc 2018.gadā notikušā “Erasmus+” projekta par stāstu stāstīšanas metodi darbā ar jauniešiem, kad spilgti novērojām, ka cilvēki labprāt runā par sevi, dalās pieredzē un stāstos, bet nereti iztrūkst kāda, kurš klausītos. Tāpat arī mūsu sabiedrībā tik bieži var novērot, cik ļoti aktīvi cilvēki runā, bet neklausās. Bet uzdrošināmies apgalvot, ka būt uzklausītam, sadzirdētam un, cerams, arī saprastam ir viena no nozīmīgākajām cilvēka vajadzībām. Neievērotā un neuzklausītā cilvēkā krājas milzīgs daudzums rūgtuma, dusmu un naida, kas izraisa stresu, konfliktus, pāridarījumus un kopēju negatīvi lādētu vidi, kas, savukārt, ilgtermiņā bremzē cilvēka, un līdz ar to arī sabiedrības, attīstību.
Projekts “Listen to Listen” galvenais mērķis ir palīdzēt jaunatnes darbiniekiem attīstīt iekšējos resursu un kompetences klausīšanās mākslas jomā, lai vēlāk dalībnieki savā darbā spētu radīt ilgtspējīgu un drošu mācīšanās vidi jauniešiem, īpaši domājot par jauniešiem, kuriem ir mācīšanās, sociālās, ekonomiskās, atkarību un citas grūtības.
Lielāko daļu laika projekta dalībnieki uzturēsies viesu mājā “Melderi” Apes novadā, bet 17.oktobrī dalībnieki satiksies ar vairākiem vietējiem jauniešiem, lai iegūtās prasmes liktu lietā praktiskā uzdevumā.

Projektu “Listen to Listen” īsteno nodibinājums “Alūksnes un Apes novada fonds”. Projektu atbalsta Eiropas Savienības programma “Erasmus+”, ko Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.


Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

​Palīdzēsim Ukrainas tautai!

Alūksnes un Apes novada fonds turpina jau savulaik uzsākto labdarības akciju “Palīdzēsim Ukrainas tautai”. “Atbalsts sniegšanā sadarbojamies ar Alūksnes nova

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums