Jaunumi

Gads kopš postošā kara Ukrainā

Ir pagājis gads kopš postošā kara Ukrainā, kas satricinājis visu pasauli un licis cieši sadoties rokās Ukrainas atbalstam. Kopš kara pirmās dienas atbalstu Ukrainas tautai sniedz Alūksnes un Apes novada fonds. Pateicoties ziedotājiem uz Ukrainu nogādātas vairākas palīdzības kravas un atbalsts sniegts vismaz 2000 kara bēgļiem, Alūksnes un Smiltenes novados. Vidēji dienā 20 cilvēkiem. Gada laikā Ukrainas atbalstam ziedojumos piesaistīti 227 866,24 eiro.

Uz Ukrainu nosūtīti trīs džipi, ātrās palīdzības mašīna, drons, ģeneratori, 11 termokameras, 28 portatīvās raidstacijas, 34,8 tonnas labības, 8 akumulatori, dīzeļdegviela, 5 sniega ķēde, virszābaki, lādētāji, 81 radiostacija, tālmēris, ultraskaņas sistēma – skeneris, pārtika, 19 800 pudeles ūdens. Slimnīcām nogādātas medicīnas iekārtas (elektrokardiogrāfs, tonometri, oftalmoskops, otoskopi, medicīnas svari), multifunkcionālais printeris, matrači, gultas veļa, spilveni, piena maisījumi bērniem, šļirces, katetri, manšetes, termometri, medikamenti. Alūksnes un Smiltenes novada iedzīvotāji ir adījuši zeķes, pinuši tīklus, veidojuši ierakumu sveces un arī tas viss nogādāts Ukrainā.

Ukrainas civiliedzīvotājiem Alūksnes un Smiltenes novados sniegta visa nepieciešamā palīdzība – izmitinot, nodrošinot siltas maltītes, sarūpējot nepieciešamās lietas ikdienai, tostarp, auto detaļas, koferi, somas, apģērbs un apavi pieaugušajiem un bērniem, higiēnas un saimniecības preces, pārtika un medikamenti, velosipēds, ragaviņas, divas veļas mašīnas, veļas žāvētājs. Dāvāta iespēja apmeklēt pasākumus Alūksnes Kultūras centrā un organizēta ekskursija. Gada laikā notikuši 50 kopienu integrējoši pasākumi, to organizēšanā iesaistīti arī Ukrainas kara bēgļi. Ukraiņi ir mācījušies latviešu valodu, bērni zinības apguvuši Latvijas skolās, sākuši strādāt un no ģimnāzijas internāta, ka lielai daļai bijis pirmā patvēruma vieta, pārcēlušies uz īrētiem dzīvokļiem. Fonds palīdzēja noorganizēt arī vienas bēres. “Tas pierāda, ka mūsu ļaudis ir ļoti devīgi un zinoši par labdarību un tās svarīgumu. Saprot, kas notiek un kādēļ ir jāziedo. Paldies katram ziedotājam! Paldies uzņēmējiem,” saka fonda valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece.
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

​Palīdzēsim Ukrainas tautai!

Alūksnes un Apes novada fonds turpina jau savulaik uzsākto labdarības akciju “Palīdzēsim Ukrainas tautai”. “Atbalsts sniegšanā sadarbojamies ar Alūksnes nova

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums