Jaunumi

Fonds īsteno projektu “Support for the Ukrainian people!”

Lai nodrošināt nepārtrauktu palīdzības sniegšanu Ukrainas bēgļiem Alūksnes un Smiltenes novados Alūksnes un Apes novada fonds īsteno projektu “Global Challenges Local Solutions” finansētu projektu “Atbalsts Ukrainas cilvēkiem!” (“Support for the Ukrainian people!”), kā ietvaros ar bēgļiem strādā koordinatori Alūksnes un Smiltenes novados. Kopš pirmās dienas, kad bēgot no kara briesmām Ukrainā Latvijā ierādās Ukrainas iedzīvotāji, fonds sniedz atbalstu šiem cilvēkiem.

Projekta vadītāja Dzintra Zvejniece stāsta, ka līdz projektam bēgļu uzņemšanu un koordinēšanu nodrošināja brīvprātīgie, kuri strādāja neskaitot stundas un dienas. Projekts ir iespēja turpināt iesākto darbu saņemot finansiālu atbalstu. Projekta ietvaros no jūlija līdz pat septembra beigām ikdienas darbs norit gan ar kara bēgļiem, kuri uzturas Alūksnes un Smiltenes novados ilgstoši, gan ar tiem, kuri iebrauc novadu teritorijās īslaicīgi. “Katru nedēļu Alūksnē ierodas vairāk nekā 100 Ukrainas kara bēgļu tranzītā, kuri īslaicīgi te atgūst spēkus un dodas tālāk izvēlētajā ceļā. Šie cilvēki tiek sagaidīti, paēdināti, apgādāti ar pirmajām nepieciešamības precēm, apģērbu, apaviem, medikamentiem, somām, koferiem,” stāsta Dz. Zvejniece. Fonds līdz šim nodrošinājis 12 ēdināšanas reizes 107 Ukrainas bēgļiem, kuri tranzītā no Krievijas caur Alūksni dodas tālāk. Līdz 18.augustam fondā dažāda veida palīdzība sniegta vairāk nekā 670 bēgļiem no Alūksnes, Smiltenes, Gulbenes un Balvu novadiem. Ik dienas vidēji fondā palīdzību saņem 25 cilvēki.

Kara bēgļiem, kuri raduši patvērumu Alūksnes un Smiltenes novados ilgstošākam periodam veido personu lietas, kur atspoguļo datus par katru personu, sniegto palīdzību un atbalstu aktuālo jautājumu risināšanā, darba un mājokļa meklējumos, medicīnā, dažādu pakalpojumu saņemšanā, izglītībā, brīvā laika pavadīšanā, iesaiste brīvprātīgā darbā. Līdz 18.augustam saņemti iesniegumi no 203 cilvēkiem. Vērtīgas ir psiholoģiskās konsultācijas Ukrainas iedzīvotājiem, kuras fonds pirms projekta nodrošināja par ziedotāju finansējumu, bet tagad tiek nodrošinātas projekta ietvaros. Psiholoģe konsultē ģimenes, skolu pedagogus Alūksnes un Smiltenes novados.

Neizpaliek arī materiālu un finansiālu ziedojumu piesaiste un saņemšana Ukrainas karā cietušo atbalstam. Tiek organizētas labdarības akcijas, ziedojumu piesaistes pasākumi, aktivitātēs iesaistot gan brīvprātīgos no Latvijas, gan no Ukrainas kara bēgļu vidus. Ikdienā fondā papildus darbojas viens līdz divi brīvprātīgie, regulāri – viens no tiem ir Ukraiņu bēglis, kurš tiek apmācīts brīvprātīgā darba veikšanā, ir nozīmīgs tiešās saskarsmes starpposms jautājumu risināšanā ar Ukrainas kara bēgļiem, kā arī sniedz atbalstu pasākumu organizēšanā, ziedojumu saņemšanā un humāno paku kārtošanā, tulkošanas darbos. Līdz 18.augustam brīvprātīgajā darbā fonds ir iesaistījis vairāk nekā 50 brīvprātīgos no Latvijas un vairāk nekā 25 Ukrainas civiliedzīvotājus. Kopš 2022. gada 28. februāra ir saņemti mantiskie ziedojumi no vairāk nekā 140 ziedotājiem. Finanšu ziedojumi saņemti vairāk nekā 59 250 eiro vērtībā. Ziedotas preces vairāk nekā 81 300 eiro vērtībā.


Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

​Palīdzēsim Ukrainas tautai!

Alūksnes un Apes novada fonds turpina jau savulaik uzsākto labdarības akciju “Palīdzēsim Ukrainas tautai”. “Atbalsts sniegšanā sadarbojamies ar Alūksnes nova

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums