Jaunumi

Dāvanas dot un saņemt protam ne tikai Ziemassvētkos

Ir pagājuši 11 gadi kopš kopā sapulcējās bērnu vecāki ar vēlmi Apē izveidot rotaļu laukumu, kurā pulcēties, atpūsties, satikties ar draugiem. Mēs bijām apņēmības pilni to realizēt, brīvprātīgi strādājot, ziedojot gan materiālus, gan līdzekļus, gan darbu. Mums bija lieli, cēli mērķi, bet tad sapratām, ka nepieciešami mazāki, tādi, kuri ir pa spēkam. Rakstījām projektus, zīmējām, plānojām, špikojām idejas.

Pirmās tapa šūpoles, smilšu kaste, tad sekoja slīdkalniņš ar pāreju un zviedru sienu, sajūtu taka. Mūsu mazpilsētā iederējās arī bānītis ar vagoniem, kur pasēdēt, paslēpties no lietus, apēst saldējumu vai iztukšot kādu čipsu paku. Kopā strādājot un sapņojot, bērni izteica vēlmi par karuseli un atsperu šūpolēm. Mēs šo domu palaidām debesīs. Uzrunājot, viens no tētiem uzdāvināja atsperu šūpoles, otrs tētis aizbrauca pakaļ un uzstādīja. Karuselim sākām domāt par līdzekļu piesaisti. Pēc pāris gadiem ar projektu atbalstu un līdzdarbošanos mūsu laukumā tika uzstādīts visām prasībām atbilstošs karuselis.

Mēs sākām sapņot nākamos sapņus, nospraust jaunus mērķus. Uz informācijas stenda mēs izlikām zīmējumu ar īstu slīdkalniņu un aktivitāšu laukumu. Skvēram tika izveidots skiču projekts, ar apstādījumiem, celiņiem un vēlamajiem rotaļu elementiem. Kopā ar komunālo nodaļu tika uzsākts darbs pie šī skvēra labiekārtošanas, pārveidošanas.

Mūsu rotaļu laukuma veiksmes stāsts ir, ka to veidojuši esam mēs visi Apes iedzīvotāji, gan bērni un viņu vecāki, gan pašvaldības darbinieki. Visus šo gadus pieskatot šo laukumu, pārskrūvējot, mazgājot, pārkrāsojot, labojot. Par rotaļu laukuma atbilstošu vietu pilsētas centrā mēs varam pārliecināties katru dienu. Bērni tajā ir visu laiku, viņi ir mūsu redzes lokā gan kad jāaprunājas, gan tad, kad jāsabaras..
Pa šo laiku koka konstrukcijas jau bija nolietojušās un, lai laukums nebūtu jāslēdz, meklējām finansējumu, atbalstītājus. Piedalījāmies dažādos projektu konkursos, aktivitātēs.

Līdzekļi rotaļu laukuma remontdarbu veikšanai tika piesaistīti jau atkārtoti ar Erudīcijas spēles “Prāta laboratorija” dalībnieku ziedojumu un Apes pilsētas svētkos Labdarības loterijas “Eža māja” saziedotajiem līdzekļiem. Kopā rotaļu laukuma atjaunošanai izlietoti 960.53 EUR. Par šiem līdzekļiem nomainījām lokomotīvei un vagoniem jumtus, uzlikām burtu un skaitļu uzlīmes, ieklājām segumu šūpolēm, karuselim. Iegādājāmies mazo slīdkalniņu un jaunas šūpoles un iekaramās ķēdes, lai tās atbilstu prasībām. No vecajiem jumtiem izveidojām 2 DOMINO spēles komplektus ko spēlēt brīvā dabā. Vienu no vagoniem un divas šūpoles uzstādījām BMX trases teritorijā, radot vēl vienu vietu kur atpūsties, spēlēties.

Vislielāko dāvanu saviem bērniem šogad uzdāvināja Apes novada dome, atvēlot rotaļu laukumam 10 059.92 EUR. Par šo naudu tika uzstādītas 2 profesionālas rotaļu iekārtas, kur bērniem aktīvi atpūsties, vingrot un pavadīt brīvo laiku.

Pirms vairākiem gadiem iedzīvotāji dāvināja pilsētai nelielu eglīti, ko iestādīja skvērā iepretim Apes tautas namam, rosinot domāt par dzīvošanu draudzīgā vidē.

Ir laba sajūta par šo kopīgi paveikto darbu! Paldies ikvienam Apes iedzīvotājam, jo katrs daļiņu no sevis ir atvēlējis, lai taptu šis laukums. Ja Tu neesi no tiem, Tu vēl vari paspēt, jo ir lietas ko vēlamies vēl realizēt.

Īpašs paldies Apes attīstības atbalsta klubam, kuri no paša sākuma mums ticēja, ka mēs to paveiksim. Erudīcijas spēlei “Prāta laboratorija”, Alūksnes un Apes novada fondam ar kuru atbalstu mēs ieguvām laukuma draugus daudzos Latvijas novados.

Liels paldies Apes novada domei, kura uzklausīja mūsu lūgumus pēc laukuma uzlabošanas un rada iespēju tajā uzstādīt profesionālas iekārtas.

Mūsu vislielākais paldies rotaļu laukuma krustēvam Andrim Cekulim. Viņš ir cilvēks, kurš kopā ar bērniem ir pārrāpojis pāri laukumam neskaitāmas reizes labojot, pārskrūvējot, pārkrāsojot, pārtinot... Visu laiku domājot, kā labāk, interesantāk, krāsaināk.

Mīļie vecāki! Aicinām jūs būt atbildīgiem! Iemācīt saviem bērniem, ka galds ir paredzēts lai uz tā liktu maizi. Sols, lai uz tā sēdētu. Atkritumu urna, lai tajā iemestu iztukšotās kārumu kārbas. Jumts, lai zem tā paslēptos no lietus vai karstas saules.

Ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Šogad mums ir tā iespēja vairāk būt kopā savās ģimenēs, atpūsties arī mūsu kopīgi veidotajā laukumā. Lai mums izdodas to saudzēt un izmantot vismaz vēl 11 gadus. Paldies par uzticēšanos neformālai grupai “Lielie Mazajiem”!

Ilva Sāre, Grupas “Lielie Mazajiem” vārdā

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

​Palīdzēsim Ukrainas tautai!

Alūksnes un Apes novada fonds turpina jau savulaik uzsākto labdarības akciju “Palīdzēsim Ukrainas tautai”. “Atbalsts sniegšanā sadarbojamies ar Alūksnes nova

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums