Par fondu

Apstiprināts jaunatnes darbinieku mobilitātes projekts

Apstirpināts Alūksnes un Apes novada fonda jaunatnes darbinieku mobilitātes projekts “Voicing Soul in Nature, Images and Songs” jeb “Iedzīvinot dvēseli dabā, attēlos un dziesmās”.

No 2024.gada 15. līdz 23. Jūlijam nodibinājums “Alūksnes un Apes novada fonds” rīko jaunatnes darbinieku mācības “Voicing Soul in nature, images and songs” ( “Iedzīvinot dvēseli dabā, attēlos un dziesmās”), kur 24 jaunatnes darbinieki no Latvijas, Slovēnijas, Rumānijas, Kipras, Bulgārijas, Spānijas, Čehijas un Igaunijas projekta laikā, izmantojot neformālās mācīšanās metodes, attīstīs un padziļinās prasmi ieklausīties sevī, citos un dabā, kā arī atradīs un izmantos savu balsi, lai stāstītu savu personīgo stāstu.
Septiņu intensīvu mācību dienu laikā dalībnieki kopā ar trīs mācību vadītājiem no Kipras, Rumānijas un Latvijas - Eleni, Sandru un Leldi - izzinās dažādas prakses, kā patiesi ieklausīties sevī, apkārtējā vidē un citos. Pielietojot ķermeni, ķermeņa kustību, balsi, dažādas mākslā balstītas metodes un būšanu dabā, dalībniekiem tiks dota iespēja atklāt resursus, kas mitinās katrā no mums, lai pēc projekta aktivitātes noslēguma dalībnieki varētu dalīties ar savām jauniegūtajām prasmēm darbā ar jauniešiem, palīdzot katram jaunietim atklāt šos resursus sevī.
Projekta ideja radās pēc projektu “Connection within You(th)” (“Saikne ar sevi un citiem”) un “The Art of Wholeness - innovative tools and practices for inclusion of vulnerable young people” (“Veseluma māksla darbā ar jauniešiem” ) noslēgšanās, kuru laikā projeka veidotāji saprata, cik dabā un mākslā balstītas prakses ir būtiskas un nepieciešamas, lai izveidotu dziļāku kontaktu ar sevi, vidi sev apkārt un citiem cilvēkiem. Lai patiesi sadzirdētu sevi un citus gan esot dziļi mežā, gan pilsētas drūzmā. Uzskatām, ka būt uzklausītam, sadzirdētam un, cerams, arī saprastam ir viena no nozīmīgākajām cilvēka vajadzībām. Neievērotā un neuzklausītā cilvēkā krājas milzīgs daudzums rūgtuma, dusmu un naida, kas izraisa stresu, konfliktus, pāridarījumus un kopēju negatīvi lādētu vidi, kas, savukārt, ilgtermiņā bremzē cilvēka, un līdz ar to arī sabiedrības, attīstību.
Projekta “Voicing Soul in nature, images and songs” galvenais mērķis ir palīdzēt jaunatnes darbiniekiem attīstīt iekšējos resursu un kompetences klausīšanās mākslas un mentoringa jomā, lai vēlāk dalībnieki savā darbā spētu radīt ilgtspējīgu un drošu mācīšanās vidi jauniešiem, īpaši domājot par jauniešiem, kuriem ir mācīšanās, sociālās, ekonomiskās, atkarību un citas grūtības.
Projektu “Voicing Soul in nature, images and songs” īsteno nodibinājums “Alūksnes un Apes novada fonds”. Projektu atbalsta Eiropas Savienības programma “Erasmus+”, ko Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

​Palīdzēsim Ukrainas tautai!

Alūksnes un Apes novada fonds turpina jau savulaik uzsākto labdarības akciju “Palīdzēsim Ukrainas tautai”. “Atbalsts sniegšanā sadarbojamies ar Alūksnes nova

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums