Jaunumi

Apes novadā aktīvi darina pūriņus jaundzimušajiem

Esam saņēmuši jaukas bildes ar skaistiem pūriņu darinājumiem Apes novada jaundzimušajiem!

Kā pastāstīja Apes senioru kluba „Tandēms” aktīviste Dzintra Ozoliņa, šos skaistumus radījusi Santa Briede no Apes novada Trapenes pagasta. Šobrīd pūriņu adīšanā iesaistoties visi Apes novada pagasti – Vireši, Gaujiena, Trapene. Rokdarbniecēm dzijas tiek dotas, bet tālākais darbiņš jau viņu pašu ziņā. Dz.Ozoliņa stāsta, ka viss ir procesā un arī dzijas šobrīd pietiekot.

Apes novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Iveta Indriksone mūs informēja, ka 2020. gadā skaistos darinājumus jeb pūriņus saņēmuši 20 bērniņi (11 meitenītes un 9 puisīši) un 6 no tiem bija daudzbērnu ģimenēs dzimušie (vienā ģimenē piektais bērniņš, vienā ģimenē ceturtais bērniņš un četrās ģimenēs trešie bērniņi).
2021. gadā (3 mēnešos - līdz 31.03.2021.) pūriņus saņēma 7 bērniņi (4 meitenītes un 3 puisīši) un lielākā daļa no tiem bija tieši daudzbērnu ģimenēs dzimušie (divās ģimenēs piektie bērniņi un divās ģimenēs trešie bērniņi).

I.Indriksone stāsta, ka Apes novada dzimtsarakstu nodaļas darbinieces, izsniedzot šos pūriņus pie bērnu reģistrācijas, vienmēr redz prieku, pārsteigumu un saņem pateicības vārdus no jaunajiem vecākiem, kas adresēti projekta īstenotājiem - Alūksnes un Apes novada fondam, erudīcijas spēlei „Prāta laboratorija”, arī personīgi Dzintrai Zvejniecei, Dzintrai Ozoliņai un, protams, jaukajām un talantīgajām rokdarbniecēm, kuras bez atlīdzības iegulda mīļumu un sava sirds siltuma daļiņu katrā rokdarbiņā (kurus citādi varētu arī izvietot īpašās izstādēs vai pat izdevīgi pārdot, bet viņas tā nedara, viņas vienkārši dāvina…), un šie sirds cilvēki ir:


  • No Apes pilsētas:

Gunta Ļuļe
Iveta Loča
Zane Uzkliņģe


  • No Gaujienas pagasta:

Anita Grizāne
Inga Baumane
Aija Palbaha
Vija Ciguze


  • No Trapenes pagasta:

Santa Briede
Kristīne Atslēga

Un no 2021. gada aprīļa pievienojušās jaunas rokdarbnieces:


  • No Virešu pagasta:

Līga Rubene
Eve Ostrovska

Paldies par sadarbību, iesaistīšanos šajā projektā, radošumu un vēlmi čakli darboties!

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

​Palīdzēsim Ukrainas tautai!

Alūksnes un Apes novada fonds turpina jau savulaik uzsākto labdarības akciju “Palīdzēsim Ukrainas tautai”. “Atbalsts sniegšanā sadarbojamies ar Alūksnes nova

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums