Jaunumi

Alūksne - Latvijas virsotnē / papildināts

Vides objektam "Alūksne - Latvijas virsotnē" saziedoti jau gandrīz 600 eiro!

Vai zinājāt, ka Alūksne ir visaugstākā pilsēta Latvijā? Par godu Fonda 13.dzimšanas dienai un Latvijas simtgadei, mēs vēlamies to īpaši atzīmēt.

Aicinām Jūs ziedot jauna reizē izglītojoša un izklaidējoša vides objekta "Alūksne - Latvijas virsotnē" izveidei, kas atradīsies Alūksnes pilsētas centrā, Lielā ezera ielas skvērā. Vides objekts “Alūksne – Latvijas virsotnē” attēlo Latvijas kontūru ar visām tajā esošajām pilsētām. Katrs stabiņš apzīmē pilsētas atrašanās vietu un pilsētas augstākā punkta atzīmi virs jūras līmeņa. Alūksne ir visaugstākā pilsēta Latvijā, atrodoties 217 metrus virs jūras līmeņa.

Objekts garumā no Liepājas līdz Zilupei būtu 22 metri un platumā no Rūjienas līdz Daugavpilij - 11 metri. Vides objekta izveidē sākotnēji bija plānots izmantot apaļus metāla stabus, bet šobrīd iespējamais risinājums ir koka stabi, kas sarkanā krāsā krāsoti tādā augstumā, kā attiecīgās pilsētas augstākais punkts virs jūras līmeņa (Mērogā 1 : 100). Piemēram, Alūksnes augstākais punkts uz zemes virs jūra līmeņa pilsētā ir 217 metri, līdz ar to Alūksnes stabiņš ar sarkano krāsu tiks nokrāsots līdz 2,17 m augstumam. Staba augšējā daļa nokrāsota baltā krāsā, lai radītu labu fonu pilsētu nosaukumiem un sasauktos ar Latvijas karoga krāsām. Tādā veidā varēs salīdzināt katras Latvijas pilsētas augstāko punktu.

Vides objekta idejas autors un īstenotājs ir Alūksnes novada pašvaldība. Šobrīd pašvaldības ainavu arhitekte vēl izstrādā 2 alternatīvus vides objekta izveides variantus (vienā gadījumā kā galveno materiālu izmantojot koku, otrā - metālu). Objektu paredzēts uzstādīt līdz 2018.gada augustam - Alūksnes pilsētas svētkiem.

 Aicinām Jūs ziedot līdz 22.jūnijam,

  • skaidru naudu atnesot uz Fonda biroju Dārza ielā 8a, Alūksnē
  • ar bankas pārskaitījumu

Nodibinājums “Alūksnes un Apes novada fonds”
Reģ. Nr. 40008090271
Banka: AS SEB Banka
Kods: UNLALV2X
Konts: LV96UNLA0050019750651
Mērķis: Vides objektam Alūksnē

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

​Palīdzēsim Ukrainas tautai!

Alūksnes un Apes novada fonds turpina jau savulaik uzsākto labdarības akciju “Palīdzēsim Ukrainas tautai”. “Atbalsts sniegšanā sadarbojamies ar Alūksnes nova

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums