Par fondu

Aicinājums atbalstīt jauniešus

Smiltenes novada jauniešu un jauniešu un ģimenes kluba “ClaB” (Vācija) sadraudzības projekts, kurā 13-15 g.v. jaunieši caur pieredzes paplašināšanu mācīsies novērtēt sava ciema, pagasta īpašo “spēku”, kas veido katra identitāti. Rezultātā jaunieši veidos identitātes suvenīra prototipu, kas raksturīgs konkrētam pagastam (Rauna, Gaujiena, Grundzāle, Ape u.c.), ko piedāvāt Smiltenes novada tūrisma ekspertiem novērtēšanai un, iespējams, realizēšanai.

Lai arī Smiltenes novada pašvaldība ir gatava atbalstīt jauniešus projekta realizēšanai, tomēr ar šo atbalstu nepietiek. Lai pilnībā to īstenotu, kopienas atbalsts ir nepieciešams ziedojuma formā. Jaunieši paši apņēmīgi iesaistās finansējuma piesaistīšanā, piedaloties tirdziņos, organizējot pop-up kafejnīcas un ziedojumu vākšanas koncertus. Tāpēc ļoti ceram uz Jūsu atsaucību, kas ļautu īstenoties jauniešu centieniem kļūt par aktīvu kopienas locekli, kas lepojas ar savu dzimto vietu un iesaistās tās kopšanā.
Jūsu ziedojumi tiks izmantoti jauniešu ceļa izdevumu segšanai un projekta aktivitāšu realizēšanai.
Fonda mērķis ir piesaistīt ziedojumos 2000.00 EUR apmērā, kas būtu līdzfinansējums projekta realizēšanā.

Projekts sastāvēs no 3 daļām:
1. 2024.gada vasarā (jūnijs/jūlijs) jauniešu apmaiņa Štansdorfā, Vācijā, kur jaunieši no Latvijas un Vācijas satiksies, iepazīsies un iepazīs reģionu, kurā dzīvo vācu jaunieši. Nedēļu ilgais piedzīvojums ietvers gan radošas darbnīcas, kurās jaunieši apgūs dažādus veidus, kā savu iztēli pārvērst stilīgā suvenīrā, gan pārgājienus, kas ļaus iepazīt vietējā reģiona īpašās iezīmes, gan kopīgu saimniekošanu, iekārtojot kopīgās dzīvošanas telpas, gatavojot kopīgas maltītes utt;
2. 2024.gada rudenī (septembris/oktobris) jaunieši satiksies Latvijā. Nedēļas laikā viņi apceļos visus tos Smiltenes novada pagastus, no kuriem nāk projekta dalībnieki, ļaujot vietējiem jauniešiem pārējos iepazīstināt ar sava pagasta īpašajām vietām un cilvēkiem, kas palīdz apzināties un būt lepnam par savu pagastu. Šajā nedēļā jaunieši turpinās iepazīt cits citu un sevi saistībā ar citiem caur izglītojoši radošām nodarbībām, mērķtiecīgi vāks materiālus fotogrāfijās, video un audio ierakstos, lai vēlāk tos pārvērstu suvenīrā – kā sava pagasta īpašā atpazīšanas zīmē.
3. 2025.gada februārī notiks Latvijas jauniešu un tūrisma nozares pārstāvju tikšanās, kurā jaunieši no katra projekta dalības pagasta dalīsies ar savu izstrādāto suvenīra prototipu un diskutēs ar tūrisma nozares pārstāvjiem par piedāvājuma potenciālu un iespējamo sadarbību.


Rekvizīti ziedojumiem:
Reģ.nr. 40008090271
Adrese: Dārza iela 8a, Alūksne, LV-4301, Latvija
Konts: LV96UNLA0050019750651 AS "SEB Banka"
Maksājuma mērķis: "Ziedojums Programmai “A un A novada Jaunie talanti”, projektam “Ieraudzīt sevi pasaulē”".

Vairāk informācijas:
Projekta “Ieraudzīt sevi pasaulē” koordinatore: Ilze Zīriņa / ilzezirina@gmail.com, 29802459
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

​Palīdzēsim Ukrainas tautai!

Alūksnes un Apes novada fonds turpina jau savulaik uzsākto labdarības akciju “Palīdzēsim Ukrainas tautai”. “Atbalsts sniegšanā sadarbojamies ar Alūksnes nova

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums